Politikai események
- Kr. e. 44 – Julius Caesar temetése.
- 1541 – Pest ostroma megkezdődik.
- 1815 – XVIII. Lajos francia király elmenekül a Tuileriákból. Bonaparte Napóleon bevonul a Párizsba, megkezdi száznapos uralmát.
- 1935 – Endrődi sortűz, 8-an vesztik életüket egy hibás döntés következtében a Békés vármegyei Endrődön végrehajtott csendőrsortűzben.
- 1945 - Prónay Pált elhurcolják a szovjetek.
- 1948 – Az első választások Szingapúrban.
- 1956 – Tunézia elnyeri függetlenségét Franciaországtól.
- 1970 – Amerikai rakétával elindul a NATO első katonai távközlési műholdja, a NATO–1.
- 1990 – A marosvásárhelyi fekete március tetőpontja, 5 halálos áldozattal zajló heves összecsapás a magyarok, valamint a románság és a Román Hadsereg között
- 2003 – A második öbölháború kezdete: Az USA, Nagy-Britannia, Ausztrália és Lengyelország csapatai megtámadják Irakot.
- 2008 Hamid Karzai és Dick Cheney Kabulban (2008) Bulgária elismeri Koszovó függetlenségét. Belgrád visszahívja budapesti, zágrábi és szófiai nagykövetét, mivel a szomszédos országok kormányai elismerik Koszovó függetlenségét. Athénban tüntetők tömege megpróbál behatolni a parlament épületébe, ahol a képviselők a nyugdíjreformról szavaztak, azonban a 300 radikális tiltakozót a rendőrök könnygázzal és gumibottal fékezik meg. A tiltakozások ellenére az athéni törvényhozás megszavazza a nyugdíjrendszer átalakítását. A Biztonsági Tanács egy évvel meghosszabbítja az afganisztáni ENSZ-misszió mandátumát. Előre be nem jelentett látogatásra Kabulba érkezik Dick Cheney amerikai alelnök. Öt kommandós és egy civil hal meg – továbbá hat személy megsebesül – Csecsenföldön, egy hegyi faluban, ahová a rendőrök rendteremtésre érkeznek, miután a települést szeparatista fegyveresek elfoglalták és felgyújtották az elöljárósági épületet. Leteszi a hivatali esküt II. Albert belga király előtt az Yves Leterme flamand kereszténydemokrata politikus vezette – ötpárti új – kormány.
- Bulgária elismeri Koszovó függetlenségét.
- Belgrád visszahívja budapesti, zágrábi és szófiai nagykövetét, mivel a szomszédos országok kormányai elismerik Koszovó függetlenségét.
- Athénban tüntetők tömege megpróbál behatolni a parlament épületébe, ahol a képviselők a nyugdíjreformról szavaztak, azonban a 300 radikális tiltakozót a rendőrök könnygázzal és gumibottal fékezik meg. A tiltakozások ellenére az athéni törvényhozás megszavazza a nyugdíjrendszer átalakítását.
- A Biztonsági Tanács egy évvel meghosszabbítja az afganisztáni ENSZ-misszió mandátumát.
- Előre be nem jelentett látogatásra Kabulba érkezik Dick Cheney amerikai alelnök.
- Öt kommandós és egy civil hal meg – továbbá hat személy megsebesül – Csecsenföldön, egy hegyi faluban, ahová a rendőrök rendteremtésre érkeznek, miután a települést szeparatista fegyveresek elfoglalták és felgyújtották az elöljárósági épületet.
- Leteszi a hivatali esküt II. Albert belga király előtt az Yves Leterme flamand kereszténydemokrata politikus vezette – ötpárti új – kormány.