Aida névnap

Keresett névnap: Aida:

Mikor van Aida névnapja?

február 2 (Elmúlt: 1 hónap, 26 napja)

Mikor ünnepeljük még a névnapját?

április 26 (Még: 0 hónap, 26 nap van hátra)
augusztus 31 (Még: 5 hónap, 3 nap van hátra)

Ajándék ötletek Aida névnapra (nőknek szánt ajándékok):

Egyedi poháralátét
Relax cuccok PL: gyertya, olajok, masszás krémek
Gonosz gumimacik (chilis)
Mobiltelefon kiegészítő pl: tartó / tok
Puzzle medál akár gravírozva
Pörgő kocka képkeret
Egyedi mobiltelefon tok

A(z) Aida nevének a becézései:



Sajnos még senki sem írt a Aida-hoz beceneveket. :(



A(z) Aida nevének a jelentése:


Jelentése ismeretlen.

A(z) Aida nevének az eredete:


A(z) Aida keresztnév (utónév).
Milyen névnapok vannak 2023-03-27 - 2023-04-02 (között)?
Melyik nap, milyen névnap lesz? A héten! Mikor? További dátumok Emlékeztető
Hajnalka március 27 március 27, június 19, október 4
Gedeon március 28 március 28, szeptember 1, október 10
Johanna március 28 február 2, február 4, március 28, március 31, május 12, május 24, május 30, augusztus 21, december 12
Auguszta március 29 március 27, március 29, december 18
Zalán március 30 március 30, július 14, szeptember 10, december 30
Árpád március 31 január 5, február 10, március 26, március 31, április 7, december 11
Hugó április 1 április 1, április 9, április 29, július 27, november 17
Áron április 2 április 2, július 1, szeptember 1
Mi történt a világon ekkor?: február 2.
Tudományos és gazdasági események:

  • 1848 – A kaliforniai aranyláz: San Franciscóba érkezik az első kínai emigránsokat szállító hajó.
Sporttal kapcsolatos események:

  • 2003 – Férfi kézilabda világbajnokság, Portugália - Győztes Horvátország
Érdekességek:

  • 1653 – Nieuw Amsterdam (a későbbi New York) megalapítása.
  • 1939 – A veszprémi 3/3. „Sárga Vihar” bombázórepülő-századának – Debrecenből Veszprémbe történő repülése során Jászberénynél – egyik Ju-86-os gépe lezuhan. A pilóta és egy fedélzeti lövész repülőhalált hal.
  • 2016 – A szomáliai Daallo Airlines Mogadishuból induló járatára egy terrorista laptopba rejtett bombát visz fel magával, amit még az utazómagasság elérése előtt működésbe is hoz. (A gépen keletkezett lyukon csak ő repült ki a halálba, a pilóta sikeres kényszerleszállást hajtott végre.)
Ünnepekkel kapcsolatos események:

  • A barna medve, gyertyaszentelő kedvelt „időjósa”
  • Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepe a katolikus egyházban: e napon a katolikus templomok körül sok helyen körmenetet tartanak, és közben zsoltárokat énekelnek. Ilyenkor kerül sor a gyertyaszentelésre is. A hagyományos néphit szerint a pap által megszentelt gyertya megvédi a gonosz szellemektől a csecsemőket, a betegeket, a halottakat.
  • Gyertyaszentelő és a tavaszjóslatok: Az európai hagyomány szerint ha a barna medve - egyes helyeken a borz - gyertyaszentelő napján, február 2-án kijön az odvából és meglátja az árnyékát, akkor visszabújik és alszik tovább, mert hosszú lesz a tél. Ha viszont borús idő van, akkor kint marad, mert rövidesen jön a tavasz. Az északolasz népi szólásokban e napon a medve mellett a farkas is „időjósként” jelent meg. Észak-Amerikában pedig az újkori bevándorlók az ott élő erdei mormotát tették a február 2-ai népi hiedelem tárgyává, olyannyira, hogy ez a nap „az erdei mormota napjaként” (Groundhog Day) is ismert. Ezeket a hiedelmeket a meteorológusok nem igazolják. A különböző vadállatok összekapcsolása a tavasz várásával ősi pogány ünnepekre nyúlik vissza. Február 14-ére esett az ókori rómaiaknál a Lupercalia ünnepe, amikor a természet rituális megtisztulását és a rómaiak totemisztikus farkasősét ünnepelték. Máshol, például Franciaország területén a medve játszott hasonló szerepet a közelgő tavasz ünneplésében. A kereszténység hivatalos vallássá emelése után a Lupercalia ünnep helyére, február 14-ére a Gyertyaszentelő Boldogasszony vagy másképp Szűz Mária megtisztulásának ünnepe került. Ez a karácsony utáni 40. napra esett, mivel a zsidó hagyomány szerint a szülő nő negyven nap alatt tisztult meg. Az 5. századtól a római pápa a karácsonyt az addigi január 6-áról december 25-ére, Mária megtisztulásának napját pedig február 2-ára helyezte át. A korábbi farkas- és medvekultusz emléke azonban a keresztény ünnep napjához kapcsolódva népi jóslatok formájában élt tovább.
  • A vizes élőhelyek világnapja. 1971. február 2-án az iráni Ramsar városában fogadták el az ún. Ramsari Egyezményt, amelyben a biológiai sokféleség megőrzése érdekében a kormányok felelősséget vállaltak a vizes élőhelyek védelméért. Az egyezmény az évezred végére már a vizes területek általános védelmére irányuló világkonvencióvá bővült. Magyarország 1979-ben írta alá a dokumentumot, s 2000-ig 19 területet (köztük a Fertő-tavat, a Balatont, a kiskunsági szikes tavakat, a Hortobágy egyes részeit) jelölte a nemzetközi jelentőségű, ún. ramsari területek közé. Az egyezményt aláíró országok száma mára 116-ra emelkedett, s a hatálya alá tartozó vizes terület pedig közel 80 millió négyzetkilométer.
  • Szerzetesek világnapja. A katolikus egyház 1997 óta ünnepli ezen a napon II. János Pál pápa kezdeményezésére azt a mintegy egymillió férfit és nőt, akik szerzetesként élik életüket. A magyar katolikus egyház csaknem kilencven szerzetesrendet, 60 női és 28 férfi rendet tart nyilván.


A történelmi idővonal a wikipédia oldaláról lett keiemelve. (Forrás)